Konference «Technologické inovace ve zdravotnictví»

Mezinárodní konference v Kazani (RF)

 

8 - 9. června se v Kazani konala XI mezinárodní vědecká konference "Technologické inovace ve zdravotnictví", kterou organizovala naše partnerská společnost  ve spolupráci se společností "Ros telecom".

Image Konference se kromě naší společnosti účastnili i čelní představitelé státní a oblastní správy, ministerstva zdravotnictví, ministerstva informatiky, zdravotních pojišťoven, nemocnic, lázeňských zařízení a společností z Ruské Federace, Společenství nezávislých států a Evropy.

Hlavním tématem konference, který vyvolal velký zájem ze strany odborné veřejnosti, bylo budování propojených regionálních zdravotnických systémů a ruské vnitrostátní "cloud" platformy lázeňských a zdravotnických zařízení. Akce se účastnilo přes 300 delegátů a hostů z více než 70 Ruských oblastí a 6 evropských států.

Plenární zasedání zahájil uvítacím projevem Ministr zdravotnictví Republiky Tatastan Airat Farrakhov.

Image

S úvodním slovem pozdravili hosty konference také zástupci SNS. Za Tádžickou republiku Ilhomdzhon Bandana - vedoucí úřadu mezinárodních vztahů Tádžické republiky. Uzbekistán zastupoval Sattarov Shukhrat - zástupce ředitele Centra pro rozvoj elektronického zdravotnictví "UzMedInfo" Ministerstva zdravotnictví Uzbecké republiky. S příspěvkem "One Call Center zdravotnictví, jako nové metody, pro usnadnění zaměstnávání osob se zdravotním postižením" vystoupil předseda Státního výboru republiky Sacha pro komunikace a informační technologie, Konstantin Semyonov.

Viceprezident inovačního rozvoje OJSC "Ros telecom" Alex Naschekino se ve svém projevu věnoval národní "cloud" platformě komplexního zdravotnictví. Ministryně zdravotnictví regionu Orenburg
Julia Baltenko hovořila o projektu "Centralizovaný informační systém Ministerstva zdravotnictví v regionu Orenburg" a perspektivách budování regionálních zdravotnických informačních systémů. Natalie Kiel - ředitelka Státního centra rozvoje infomatizace zdravotnictví Kazašské republiky - ve svém projevu, "E-zdravotnictví Republiky Kazachstán" informovala o již realizovaných projektech a plánovaných krocích v oblasti informačních technologií ve zdravotnictví.

Plenárním zasedání konference uzavřel Rustam Sungatov - generální ředitel společnosti KIR s vystoupením na téma "Funkce inovačního managementu ve zdravotnictví."

Po ukončení plenárního zasedání konference pokračovala panelovou diskuzí, v rámci které jsme vystoupili s našimi příspěvky na téma "Technologická řešení v lázeňství " a
"Centralizace lázeňských informačních systémů na cloud platformě".

Kazaňská konference přináší každoročně nejnovější trendy IT projektů, které zlepšují efektivitu řízení zdravotnictví na regionální a národní úrovni. Akce je také jedinečné místo k diskusi o zásadních otázkách informatizace zdravotnictví.