XII. Konference na téma "Inovace zdravotnických technologií"

KIR_2013_1__.jpg Ve dnech 6 až 7. června se naše společnost zúčastnila XII. Mezinárodní vědecko-technologické konference " Inovace zdravotnických technologií " (TIZ), která se konala v Kazani.

Konference se účastnili nejvyšší představitelé regionální správy, představitele ministerstva zdravotnictví, statní zástupci, vedoucí zdravotních pojišťoven a vedení nemocnic z Ruska, Evropy a Asie.

Diskuse o dosažených výsledcích jediného státního zdravotního informačního systémů a perspektivy dalšího rozvoje spoluprací fondu OMS s EGISZ zaujali profesionály mezi odbornou veřejností. Diskuzí o těchto tématech se účastnilo více než 400 účastníků a hostů z více jak 70 měst Ruska a dalších 9 zemí: Německa, Česka, Nepálu, Íránu, Ukrajiny, Kazachstánu, Kanady, Uzbekistánu a Tádžikistánu.

Účastníky přivítal na plenárním zasedání konference ministr zdravotnictví republiky Tatarstán, Ayrat Farrahov. Dále republiku Tatarstán reprezentoval ředitel agentury investičního rozvoje republiky Tatarstán, Yakupov Lenar.

Své zkušenosti s využíváním informačních technologií ve zdravotnictví ve svých regionech a dosažených výsledcích sdílí představitelé ruských regionů.

Za region Irkutsk pronesla projev Anna Zelenovskaja, ředitelka OGBUZ "Medicínsky informačně-analytické centrum Irkutské oblasti."

Republiku Sacha (Yakutsko) představila hlavní referentka Administrace Prezidenta a vlády Republiky Sacha, Korostelyova Aida s přednáškou na téma "Realizace projektu vzdálená lékařská konzultace v republice Sacha (Jakutsko)". Tento projekt je velmi inovativní pro Rusko.

Po ukončení plenárního zasedání konference pokračovala třemi kulatými stoly  - "EGISZ: dosažené výsledky a perspektivy dalšího rozvoje. Praxe regionů v budováni a vývoji regionálního fragmentu", " údržba a technická podpora EGISZ (infrastruktury a aplikační komponenty systému)", "Spolupráce Fondů OMS s EGICZ. Integrace systému TFOMS i MIS. Role MIAC v EGISZ".

V tomto roce byl kladen zvláštní důraz na dosažené výsledky a perspektivy dalšího rozvoje EGISZ, a také diskuse o teoretických aspektech vývoje a zavedení regionálních zdravotnických systémů.

Na druhý den konference proběhlo zasedaní komise Ministerstva zdravotnictví Ruské Federace o zavedení moderních zdravotnických informačních systémů, v rámci kterého vystoupila Tatyana Zarubin MD (vedoucí katedry medicínské kybernetiky a informatiky, profesorka na ruské národní výzkumné lékařské univerzitě N.I. Pirogova).

Setkání se zúčastnilo více než 50 členů výboru, z nichž každý hovořil o problémech a úspěších ve veřejném zdravotnictví ve svém regionu, a podělili se o znalosti a zkušenosti se svými odbornými kolegy.

K dispozici byly také hlavní ukazatele aktivit v oblasti IT – zdravotnictví regionů a zemí: Vladimír Tambov, Orenburg, region Irkutsk, Republika Sakha (Yakutia) a Mordovie oblast Amur, Tádžikistán, Uzbekistán a Írán..

Již dvanáctým rokem slouží konference jako demonstrační platforma pro předvedení úspěchů v oblasti vývoje IT pro zdravotnictví, které zlepšuje jeho řízení.

KIR_2013_2__.jpg